W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kamishibai – papierowy teatr – warsztaty z Cyklu „Dziecinada”

Kamishibai – papierowy teatr – warsztaty z Cyklu „Dziecinada”
Data rozpoczęcia 2014-06-07
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Warsztaty

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza serdecznie na kolejne warsztaty z Cyklu „Dziecinada”. Tym razem poznamy papierowy teatr kamishibai.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) – w znaczeniu dosłownym oznacza teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to tradycyjna sztuka opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii. Ilustracje o wymiarach 27 cm/37 cm przedstawiane są w drewnianej skrzynce. Plansze z obrazkami zmieniają się przedstawiając kolejne fragmenty bajki, historii, opowiadania. Teatr kamishibai cieszy się w Europie coraz większą popularnością. Może być używany w pomieszczeniach i w plenerze. To wspaniała zabawa, która rozwija dziecięcą wyobraźnię, pobudza kreatywność i ułatwia Dziecku pokonanie wstydu. Podczas warsztatów zaprezentowana zostanie technika kamishibai. Następnie każde Dziecko będzie miało możliwość zilustrować swoją własną bajkę i przedstawić ją w „magicznej skrzynce”. Warsztaty poprowadzi Zofia Piątkowska-Wolska.

Ilość miejsc ograniczona. Koszt uczestnictwa 10 zł.
Zapisy: kontakt s.wojcik@ddkweglin.pl / 81 466 59 10

O Cyklu:
DZIECINADA to cykl wydarzeń edukacyjno-artystycznych dla najmłodszych. W ramach cyklu Dzieci zdobywają nowe umiejętności, biorą udział w warsztatach i spotkaniach, które pokazują im, jak twórczo i wesoło spędzać czas. W ramach cyklu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, zabawy taneczne. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie! Koordynatorem cyklu jest Sylwia Wójcik. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „Dziecinada” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl