W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Karuzela Sztuki - warsztaty dla najmłodszych

Karuzela Sztuki - warsztaty dla najmłodszych
Data rozpoczęcia 2020-08-01
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Karuzela Sztuki i Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Karuzela Sztuki i Centrum Kultury w Lublinie w sobotnie przedpołudnia zapraszamy najmłodszych na słoneczną plantację!

Podczas warsztatów dzieci stworzą zieloną przestrzeń przyjazną do odpoczynku, zasadzą rośliny, będą też rozmowy o ekologii i o tym, co możemy zrobić, aby nasze miasto było bardziej zielone. Stworzą także ogrodowe ozdoby i własne mobilne plantacje, które pozwolą być bliżej natury w mieście i we własnym domu.

Zapisy:
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Ilość miejsc ograniczona

*Słoneczniki/ 11 lipiec/ godz. 11.00
Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej najbardziej słonecznej roślinie, pochodzącej prosto z kontynentu północnoamerykańskiego. Podarowanie jej drugiej osobie oznacza „Lubię Cię!”. Ucząc się języka kwiatów będziemy siać, sadzić i podlewać! A więc rękawiczki na ręce a narzędzia w dłoń. Zasłonecznikujmy Most Kultury!

*Mobilny Ogród/ 18 lipiec/ godz. 11.00
Podczas spotkania każdy z Was założy swój własny, mobilny ogród pełen letnich zapachów!
Eksperymentując poznamy różnorodne techniki sadzenia roślin oraz dowiemy się, po co potrzebna jest dziś sztuka wiązania sznurków. Podczas pracy wykorzystamy jedną z technik wiązania sznurka, która opiera się na wynalazku opatentowanym prawie 200 lat temu przez amerykańskiego blacharza Johna Landisa Masona. Uzbrójcie się w cierpliwość!

*Zielone Inspiracje/ 25 lipiec/ godz. 11.00
Czy słyszeliście o pewnym naukowcu, którego kiedyś zainspirowało spadające jabłko?
Albo, że jeden z polskich poetów (związany z Lublinem!) napisał wiersz o drzewie?
My również poszukamy inspiracji w przyrodzie, będziemy obserwować naturę, eksperymentować wykorzystując nietypowe materiały. Dotknijmy wspólnie przyrody!

*Rośliny i spółka/1 sierpień/ godz. 11.00
Podczas pierwszego spotkania na Słonecznej Plantacji podążymy ścieżkami natury. Obserwując otaczające nas drzewa i rośliny posłuchamy ich rozmów i poznamy tajniki sekretnej komunikacji. Dowiemy się, dlaczego w liściach są dziurki, co sprawia, że końcówki szczypiorku są niemalże suche oraz czy istnieje roślinna ekspresja. Mile widziane będą umiejętności z zakresu: poszukiwania ukrytych niewiadomych, majsterkowania oraz ogrodnicza smykałka. Uwaga! Brudne zajęcia. Prosimy, aby zabrać ze sobą odpowiedni strój.