W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Katarzyna Groniec "Niektóre sytuacje"

Katarzyna Groniec "Niektóre sytuacje"
Data rozpoczęcia 2022-12-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-80 zł, II-60 zł, III-40 zł, IV stojące-20 zł
Kategoria Koncert

Katarzyna Groniec - wokal
Adam Skrzypek - kontrabas, bas, akordeon, elektronika
Grzegorz Rdzak - pianino, syntezator, elektronika

Katarzyna Groniec "Niektóre sytuacje"

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła GrandPrix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego–z wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

Katarzyna Groniec: „Niektóre  sytuacje” początkowo miały być programem składającym się z piosenek, które lubię. Lajtowym powrotem do śpiewania po rocznym urlopie, przedłużonym o kolejny rok przez pandemię. Przedsionkiem dla nowych piosenek, które już kiełkowały. Miłym, ciepłym spędzeniem czasu z sympatyczną publicznością. To mi się nie udało. Stały się o powieścią o zamknięciu, samotności, strachu, tęsknocie, miłości, wojnie. W moim zamyśle: tej polsko-polskiej, ale dziś już nie tylko. Starając się zaprowadzić porządek, w chaosie, który wciąż na nas spada, sprzątam za pomocą słów, ułożonych rytmicznie, przyporządkowanych dźwiękom, żeby na koniec pozwolić czystej, matematycznej frazie Bacha wysłać nas wszystkich w kosmos.

Katarzyna Groniec śpiewa piosenki nieoczywiste. Każdy jej program artystyczny to intymny spektakl, bo piosenkarka odważnie poszerza formułę recitalu zawsze dbając o nowatorskie aranżacje, starannie dobierając muzyków do swojej wizji. Ale najważniejszy pozostaje repertuar. Artystka powraca po kilkuletniej przerwie z nową filozofią świata, życia i międzyludzkich relacji, czuła na zmiany, jakie izolacja spowodowała w nas wszystkich oraz w niej samej. Utwory składające się na program „Niektóre sytuacje” – poza kilkoma piosenkami autorskimi – to „nieoczywiste” perełki z repertuaru m.in. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Kurta Weilla czy Nicka Cave’a. Artystce towarzyszą dwaj multiinstrumentaliści o nieszablonowym (czytaj: nieoczywistym) stosunku do dźwięku: Adam Skrzypek (kontrabas i elektronika) oraz Grzegorz Rdzak (fortepian i elektronika).

Daniel Wyszogrodzki

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej