W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kawałek po kawałku | spacer rowerowy

Kawałek po kawałku | spacer rowerowy
Data rozpoczęcia 2017-08-15
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Dworzec Główny PKS przy wejściu głównym
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Kawałek po kawałku | oprowadza: Rafał Lis i Paulina Garbiec | spacer rowerowy
Kiedy:

15 sierpnia, 15:00 - 18:00
19 sierpnia, 15:00 - 18:00
20 sierpnia, 15:00 - 18:00

Trasa przejazdu rowerowego szlakiem wybranych lubelskich realizacji mozaikarskich to przyczynek do dyskusji o powojennym modernizmie i roli sztuki w przestrzeni publicznej. To zaproszenie do indywidualnych poszukiwań mozaik, które znajdują się w mieście. Zarówno tych powstałych w czasach PRL-u, jak i wykonywanych współcześnie. Podczas przejazdu uczestnicy zapoznają się z mozaikarskimi dekoracjami architektonicznymi zlokalizowanymi głównie na budynkach użyteczności publicznej w centralnej części Lublina. To bardzo różnorodne prace, niektóre wyeksponowane, inne tak mocno wpisane w strukturę budynku, że stanowią z nim nierozerwalną całość. Poszczególne realizacje reprezentują wiele technik, tematów i materiałów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać znaczenie dekoracji architektonicznych w budynkach modernistycznych, otrzymają informację na temat kontekstu ich powstawania oraz zostaną uwrażliwieni na problem braku ochrony tego fragmentu dziedzictwa kultury.

Zapisy pod nr tel: 81 533 108 18. Udział w spacerach jest bezpłatny. Osoby nieletnie uczestniczą w spacerach tylko z opiekunami.