W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kiermasz ziołowo-miodowy
Data rozpoczęcia 2018-08-05
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł normalny, 6 zł ulgowy
Kategoria Festyn

W sierpniową niedzielę, nad muzealnym stawem, przy aromatycznym ogrodzie ziołowym w lubelskim skansenie, zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła.

Kiermasz ziołowo-miodowy, który odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. W malowniczym pejzażu sektora Powiśle, nad stawem zaprezentują się wystawcy produktów zielarskich oraz rękodzieła z motywami roślinnymi, a także wytwórcy miodów i produktów naturalnych.

Wydarzenie będzie także okazją do poznania nowej, edukacyjnej ekspozycji zielarskiej w zagrodzie z Janiszowa, której realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Po uroczystym otwarciu ekspozycji o godzinie 12:0 0 czeka na nas widowisko Szeptucha i czmut w wykonaniu zespołu obrzędowego Rumenok (godz. 13:00) oraz pokaz DziczeJemy z ziołoznawcą Justyną Pargiełą (godz. 14:00).

Kiermaszowi będą towarzyszyć warsztaty i pokazy o tematyce zielarskiej i pszczelarskiej, a także ziołowa ramka do zdjęć, retro kącik zabaw, przejażdżki ziołową bryczką oraz występy dziecięcego zespołu ludowego Bogutki.