W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino Festiwalowe: „Lovitt Transmissions. Volume One”

Kino Festiwalowe: „Lovitt Transmissions. Volume One”
Data rozpoczęcia 2022-07-10
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a – II piętro, sala widowiskowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Lovitt Transmissions. Volume One”, reż. Brian Lowit, USA, 2003, 90’ oraz blok krótkich metraży autorstwa Jamesa Juna Schneidera, USA, 60’ | EN

Stworzony przez Briana Lowita (obecnego managera Dischord Records i gościa specjalnego tegorocznych Innych Brzmień) set filmowy to znakomity dokumentalny zapis wybranych działań jego autorskiej wytwórni Lovitt Records obejmujący lata 1994–2003. Mamy tu do czynienia zarówno z perspektywą dźwiękową (liczne wywiady oraz fragmenty koncertów i słynnych tras zespołów związanych z wytwórnią), jak i wizualną (archiwalne fotosy, plakaty i inne pamiątki z historii sceny).
Blok filmów krótkometrażowych autorstwa Jamesa Juna Schneidera, USA, 60 min.

Zestaw krótkich metraży prosto od Jamesa Schneidera. Fragmenty koncertów, wywiady, zapisy rozmów, archiwalia i wiele więcej. A wszystko to skupione wokół legendarnej sceny hardcore punk z Waszyngtonu. Na ekranie pojawi się m.in. grupa Scream, czyli bohaterowie tegorocznej prezentacji wytwórni na Innych Brzmieniach.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.