W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Bez końca"

Kino w Teatrze Starym: "Bez końca"
Data rozpoczęcia 2014-10-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

"Bez końca"
Polska 1984 / 103' / od 18 lat
film z angielskimi napisami
film zrekonstruowany cyfrowo w ramach Projektu KinoRP
reżyseria: Krzysztof Kieślowski
scenariusz: Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz
wyk.: Grażyna Szapołowska, Jerzy Radziwiłowicz, Aleksander Bardini, Artur Barciś, Maria Pakulnis, Michał Bajor, Marek Kondrat, Tadeusz Bradecki, Daniel Webb, Krzysztof Krzemiński, Marzena Trybała, Adam Ferency

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

To nie był film dobrze przyjęty w czasie, kiedy pojawił się na ekranach. Cóż to za dziwna historia?! Zmarły, który towarzyszy żyjącym? Obserwuje ich poczynania? Nie w horrorze, tylko w realistycznej poza tym opowieści o najżywiej dyskutowanych problemach politycznych Polski stanu wojennego?
Kieślowski wkładał kij w mrowisko, niuansując racje, pokazując rzeczywistość nie czarno-białą, rezygnując z zacietrzewienia. Widać tu już wyraźnie to, co było mogło umykać widzom Kina Moralnego Niepokoju – przyglądanie się raczej dylematom egzystencjalnym niż politycznym. To także początek współpracy reżysera z Krzysztofem Piesiewiczem, współscenarzystą wszystkich następnych filmów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej