W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Boże Ciało"

Kino w Teatrze Starym "Boże Ciało"
Data rozpoczęcia 2022-02-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Boże Ciało"
Polska 2019
kolor, 115 min
reżyseria: Jan Komasa
scenariusz: Mateusz Pacewicz
zdjęcia: Piotr Sobociński jr
obsada: Bartosz Bielenia (Daniel), Aleksandra Konieczna (kościelna), Eliza Rycembel (Marta), Tomasz Ziętek („Pinczer”), Barbara Kurzaj (wdowa), Leszek Lichota (wójt), Zdzisław Wardejn (proboszcz), Łukasz Simlat (ksiądz Tomasz)

Nominacja do Oscara dla filmu międzynarodowego ukoronowała triumfalny marsz filmu Jana Komasy wg debiutanckiego scenariusza Mateusza Pacewicza przez polskie i światowe ekrany. Historia fałszywego księdza – chłopaka z poprawczaka, szukającego odkupienia – porusza poważnym traktowaniem świata przeżyć duchowych i ludzkich tęsknot do akceptacji, szacunku i wspólnotowego przeżywania straty. Subtelne i nieoczywiste dotykanie palących problemów współczesności oraz brawurowa kreacja Bartosza Bieleni, któremu towarzyszą znakomite Aleksandra Konieczna i Eliza Rycembel; mądre, podbijające sensy zdjęcia Piotra Sobocińskiego jra – to tylko kilka z długiej listy powodów, dla których „Boże Ciało” zostanie w historii polskiego kina.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.