W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Cicha dziewczyna"

Kino w Teatrze Starym "Cicha dziewczyna"
Data rozpoczęcia 2024-02-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 15 zł, ulgowy 12 zł
Kategoria Film

CICHA DZIEWCZYNA
("The Quiet Girl / An Cailín Ciúin")

Reżyseria: Colm Bairéad
Scenariusz: Colm Bairéad, Claire Keegan 
Zdjęcia: Kate McCullough 
Irlandia 2022 
94 minuty

Irlandzka adaptacja napisanej po angielsku noweli Claire Keegan stała się pierwszym filmem zrealizowanym w języku irlandzkim nominowanym do Oscara. To opowieść o dziecięcej wrażliwości w opresyjnym świecie, o niezrozumieniu dla słabości i odmienności w rzeczywistości, w której liczy się tylko siła przetrwania za wszelką cenę. I o uwadze życzliwych dorosłych, która może być w tym świecie iskierką nadziei.
Dziewięcioletnia Cáit w najlepszym wypadku jest ignorowana przez otoczenie, nikt nie pyta jej o zdanie, nawet w sprawie tak istotnej, jak wyjazd na wakacje do nieznanych krewnych. Tymczasem to, czego mogła się obawiać, okazuje się darem losu. Spokój, płynący z codziennych rytuałów, życzliwość, empatia i szacunek mają szansę stać się dla niej doświadczeniem formującym. Choć autorzy (czułe zdjęcia Kate McCullough) zaznaczają społeczne i ekonomiczne tło problemów dotykających bohaterkę, to koncentrują się przede wszystkim na oddaniu jej perspektywy. Powstał subtelny, pastelowy szkic świata, w którym można się zanurzyć razem z Cáit.

 

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej