W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Gabinet doktora Caligari" (Das Cabinet des Dr. Caligari)

Kino w Teatrze Starym: "Gabinet doktora Caligari" (Das Cabinet des Dr. Caligari)
Data rozpoczęcia 2015-06-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

Gabinet doktora Caligari" (Das Cabinet des Dr. Caligari)
Niemcy 1920 / 90' / od 15 lat
Reżyseria: Robert Wiene.
Scenariusz: Carl MayerHans Janowitz.
Obsada: Werner Kraus (dr Caligari, dyrektor szpitala), Conrad Veidt (Cesare), Lil Dagover (Jane Olsen), Friedriech Fehér (Franzis), Rudolf Lettinger (dr Olsen), Hans Heinz von Twardowski (Allan).

Film z muzyką na żywo. Muzykę wykona zespół "The Washing Machine".

Jedno z najważniejszych dzieł w historii kina, otwierające epokę ekspresjonizmu, do dziś przekonuje siłą wyrazu. Zrywając z realizmem, przede wszystkim za sprawą teatralnej z ducha, kubistycznej scenografii autorstwa członków grupy Der Sturm (Walter Reimann, Walter Röhrig, Hermann Warm) komentowało atmosferę polityczną Niemiec i Europy tuż po zakończeniu I wojny światowej. Mroczna, niepokojąca historia hipnotyzera, który zabawia tłumy na prowincjonalnych jarmarkach, a w nocy wysyłamanipulowane przez siebie medium, aby dokonywało zbrodni, budziła przerażenie, oddając niepokoje społeczeństwa, które już niebawem miało ulec demonicznej sile prawdziwego manipulatora i zabójcy milionów.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Bilety: normalne 25 PLN, ulgowe 20 PLN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej