W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Koniec Rosji"

Kino w Teatrze Starym. "Koniec Rosji"
Data rozpoczęcia 2012-10-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

film dokumentalny
Polska 2010 / 72’ / od 15 lat
film z polskimi napisami
reżyseria: Michał Marczak
zdjęcia: Radosław Ładczuk

Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Gość: Michał Marczak

Mam wszystko, czego może chcieć uczciwy człowiek:
światopogląd, wykształcenie, młodość, zdrowie,
rodzinę, która kocha mnie – dwie trzy kobiety,
gitarę, psa, i oficerskie epolety.
To wszystko miało kiedyś cel i dziś jam jest u celu
na straży pól bezkresnych strażnik jeden z wielu.
Przy lampie siedzę, drzwi zamknięte, płomień drga,
a ja przez szpadę uczę skakać swego psa.
Jacek Kaczmarski

Strażnica nad Morzem Arktycznym. Sześciu żołnierzy. Ich świat oglądamy oczami dziewiętnastolatka, Aleksieja, który właśnie zaczyna służbę. Pilnowanie zatopionej w śniegu północnej granicy państwa, setki kilometrów od najbliższych osad ludzkich, może jednak okazać się łatwiejsze niż powrót do ludzi. I do własnej przeszłości. Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Michał Marczak – młody reżyser, dokumentalista. Stypendysta fundacji "Artistic Vitamin" w Vancouver Film School w Kanadzie. Studiował reżyserię filmową i multimedialną na California Institute of Arts w Los Angeles, filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończył także kurs dokumentalny w Mistrzowskiej szkole reżyserii filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Reżyser filmów dokumentalnych („Koniec Rosji” 2010, „Nie kradnij” 2012, „Fuck For Forest” 2012) za które otrzymał wiele nagród. Jest laureatem "Talentów Trójki" w kategorii Film (2011), otrzymał nagrodę główną w konkursie filmów dokumentalnych na Festiwalu Filmowym w Zagrzebiu (2011)

Bilety: normalne: 10 zł, ulgowe: 8 zł