W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Loveling"

Kino w Teatrze Starym "Loveling"
Data rozpoczęcia 2019-04-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Loveling (Benzinho)
Brazylia, Urugwaj, Niemcy 2018 / 95 min
reżyseria: Gustavo Pizzi 
scenariusz: Gustavo Pizzi, Karine Teles 
obsada: Karine Teles (Irene), Otávio Müller (Klaus), Adriana Esteves (Sônia), Konstantinos Sarris (Fernando), César Troncoso (Alan), Camilo Pellegrini (Ligia)

Humor i melancholia tej opowieści sprawia, że nie można pozostać obojętnym na losy zwykłej rodziny z Rio de Janeiro, która boryka się z codziennymi kłopotami. Mąż, snujący plany świetnych interesów, które nigdy nie zostaną zrealizowanie, siostra borykająca się z przemocowym szwagrem, gromadka dzieciaków i ona – Irene: ambitna, zaradna, nie poddająca się wbrew wszystkiemu. Ale też krucha i bezradna wobec okrucieństwa tych, na których zależy jej najbardziej. 
Przełomem w ich życiu okaże się dojrzewanie najstarszego syna i otwierająca się przed nim szansa na karierę sportową. Jest jednak warunek – Fernando musi opuścić Rio i wyjechać do Niemiec, gdzie będzie trenował. Jak rodzina przetrwa ten trudny moment? Czego dowie się o sobie Irene? 
Fenomenalna Irene – Karine Teles – jest również współautorką scenariusza filmu. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej