W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Mała Zagłada"

Kino w Teatrze Starym "Mała Zagłada"
Data rozpoczęcia 2019-03-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Mała Zagłada
Polska 2018 / 72 min

reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz 
scenariusz: Anna Janko, Natalia Koryncka-Gruz na podstawie książki Anny Janko 
zdjęcia: Zdzisław Najda, Łukasz Łasica 
animacja: Tomasz Siwiński

Po projekcji spotkanie z Natalią Koryncką-Gruz.
Prowadzenie: Magda Sendecka

Co się dzieje, jeśli dziecko mierzy się z traumą nie do udźwignięcia? Jeśli przeżywa apokalipsę? Co to znaczy dla niego, dla jego późniejszych losów, i dla losów jego dzieci i wnuków? Anna Janko i Natalia Koryncka-Gruz opowiadają o dziedziczeniu traumy, o przechodzeniu lęków i strachu na następne pokolenia. 

O dramacie spacyfikowanej wsi Sochy na Zamojszczyźnie, którą 1 czerwca 1943 roku spalono i zbombardowano, a mieszkańców wymordowano na oczach dzieci, opowiada Teresa Ferenc, która miała wtedy 9 lat. O tym, jak się dziedziczy pamięć takich wydarzeń, mówi jej córka Anna Janko i wnuczka Zuzanna. Ich świat wewnętrzny rekonstruujemy nie tylko na podstawie zdjęć i relacji świadków, lecz także za pośrednictwem animacji, której „dziecięca” kreska oddaje grozę i niepojmowalność wojny. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej