W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Młodość"

Kino w Teatrze Starym "Młodość"
Data rozpoczęcia 2016-01-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału bilety normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Po oscarowym „Wielkim pięknie” Paolo Sorrentino nie traci formy. „Młodość” to dzieło równie brawurowe, podobnie – a może jeszcze bardziej – nostalgiczne, pełne wdzięku, gorzkiego humoru i mądrości.


W luksusowym alpejskim kurorcie odpoczywają artyści i celebryci. Wśród nich starzy przyjaciele – reżyser filmowy (Keitel) i słynny dyrygent (Caine), córka jednego z nich a synowa drugiego (Weisz), aktor, który zasłynął rolą w superprodukcji (Dano), co przyprawia go o ciężką frustrację... Snują rozważania o życiu i o pamięci, dzielą się doświadczeniami, szukają piękna i emocji. Reżyser przygląda się im z czułością, choć nie bez ironii, każdej z postaci oddając rację. I szukając nadziei – w sztuce - Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem „Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.


„Młodość” (Youth)
Włochy / Francja / Szwajcaria / Wlk. Brytania 2015 / 118'
film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami
scenariusz i reżyseria: Paolo Sorrentino
zdjęcia: Luca Bigazzi
muzyka: David Lang
występują: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej