W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Młyn i krzyż"

Kino w Teatrze Starym: "Młyn i krzyż"
Data rozpoczęcia 2014-04-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

"Młyn i krzyż” („The Mill and the Cross”)
Polska, Szwecja 2010 / 92' / od 16 lat
film z angielskimi napisami
reżyseria: Lech Majewski
scenariusz: Michael Francis Gibson, Lech Majewski
wyk. Rutger Hauer, Michael York, Charlotte Rampling, Joanna Litwin, Dorota Lis, Bartosz Capowicz, Mateusz Machnik, Marian Makula, Sylwia Szczerba
Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: "Dobranocka" / reż. Daniel Szczechura / Polska 1997 / 15'02"

To niezwykłe dzieło za pomocą najnowocześniejszej techniki ożywia dzieło Petera Bruegla "Droga na Kalwarię", budując akcję wokół losu dwunastu osób wydobytych z tłumu pięciuset postaci zaludniających słynne płótno flamandzkiego mistrza.
U Majewskiego wydarzenia historyczne z połowy XVI wieku stają się paralelą dla opowieści ewangelicznej, a w losie historycznej Flandrii uciskanej przez Hiszpanów odbija się cierpienie ukrzyżowanego Chrystusa. Światowa premiera filmu Lecha Majewskiego, odbieranego jako rewelacja artystyczna i nowe słowo w sztuce odbyła się na festiwalu Sundance, a europejska, w Rotterdamie. Wydarzeniem był jego pokaz w paryskim Luwrze.

Bilety: normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej