W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: Paterson

Kino w Teatrze Starym: Paterson
Data rozpoczęcia 2017-05-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Paterson”
USA 2016
czas trwania: 118 minut
scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch
obsada: Adam Driver (Paterson), Golshifteh Farahani (Laura), Barry Shabaka Henley (Doc), Method Man (Method Man), Chasten Harmon (Marie)

Okrzyknięta rewelacją ubiegłorocznego festiwalu w Cannes poetycka opowieść o pięknie codzienności. Tytułowy Paterson jest kierowcą autobusu w miasteczku Paterson. Codzienną rutynę opromienia mu miłość do pięknej żony – aspirującej artystki i tworzone w wolnych chwilach wiersze. Wspaniały film o ulotnym pięknie świata, spod którego jednak chwilami przeziera metafizyczna groza. Oddech od kina zaprzątniętego wielkimi sprawami współczesności, filmowa medytacja – ale niepozbawiona ironii. Lektura obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli Jima Jarmuscha.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Film dostał sześć nagród i ponad dwadzieścia nominacji, w tym kilkanaście od krytyków filmowych z całego świata, m.in. Złotą Taśmę od Koła Piśmiennictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej