W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Proxima"

Kino w Teatrze Starym "Proxima"
Data rozpoczęcia 2021-06-14
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Proxima"
Francja, Niemcy 2019

czas trwania: 107 min
scenariusz i reżyseria: Alice Winocour
zdjęcia: Georges Lechaptois
muzyka: Ryuichi Sakamoto
obsada: Eva Green (Sarah Loreau), Zélie Boulant (Stella Akerman Loreau), Matt Dillon (Mike Shannon), Aleksiej Fadiejew (Anton Ocziewski), Lars Eidinger (Thomas Akerman), Sandra Hüller (Wendy Hauer), Trond-Erik Vassal (Jurgen), Nancy Tate (Naomi Shannon), Grégoire Colin (lekarz Sary), Igor Filippow (Dima)

Sarah (Eva Green) to francuska astronautka przygotowująca się do lotu w kosmos. Będzie jedyną kobietą w tej załodze. Poddawana morderczym treningom, udowadnia, że podoła misji. Ale Alice Winocour koncentruje się nie na wyzwaniach technicznych czy logistyce zdobywania kosmosu, a na egzystencjalnych i psychologicznych dylematach kobiety, która miota się w sieci oczekiwań otoczenia, próbując pogodzić realizację własnych marzeń i planów z rolą matki. Przejmujące, mądre, nieoczywiste kino, znakomicie zagrane i jak najdalsze od bombastycznego patosu podobnych wizji, które dotąd wypełniały ekrany.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Cezary 2020: nominacja dla najlepszej aktorki (Eva Green)
Nagrody Lumière 2020: nominacja dla najlepszej aktorki (Eva Green)
MFF San Sebastian 2019: SIGNIS Award dla Alice Winocour, Nagroda Specjalna Jury.
MFF Toronto 2019: Wyróżnienie Honorowe – Platform Prize oraz 2 inne nagrody i 4 nominacje

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.