W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Światła wielkiego miasta"

Kino w Teatrze Starym: "Światła wielkiego miasta"
Data rozpoczęcia 2014-12-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

"Światła wielkiego miasta" ("City Lights")
USA 1931 / 87' / od 12 lat
film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami
scenariusz i reżyseria: Charles Chaplin
wyk.: Charles Chaplin, Virginia Cherrill, Harry Myers, Al Ernest Garcia, Florence Lee, Harry Ayer, Hank Mann, Tom Dempsey, Victor Alexander, T.S. Alexander, Jean Harlow

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

Jedno z Chaplinowskich arcydzieł. Film niemy zrealizowany już w latach triumfu kina dźwiękowego, które Charlie uważał za prostackie. W tej szampańskiej komedii wzruszający wątek miłosny przeplata się precyzyjnie z jakże aktualną w dobie Wielkiego Kryzysu historią milionera i biedaka. Ubogi Tramp zakochuje się w niewidomej kwiaciarce. Pomaga jej jak umie, za ostatnie pieniądze kupując kwiaty. Przypadkiem ratuje od śmierci bogatego utracjusza. Cóż, kiedy ten poznaje swojego wybawcę tylko po pijanemu, na trzeźwo nie pamięta, z kim ma do czynienia. Czy Charlie będzie mógł pomóc ukochanej, korzystając z wdzięczności bogacza?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej