W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: „W objęciach węża” (El abrazo de la serpiente)

Kino w Teatrze Starym: „W objęciach węża” (El abrazo de la serpiente)
Data rozpoczęcia 2016-06-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„W objęciach węża” (El abrazo de la serpiente)
Kolumbia, Wenezuela, Argentyna 2015/ 125 min.
reżyseria: Ciro Guerra
scenariusz: Ciro Guerra, Jacques Toulemonde Vidal na motywach dzienników: Theodora Koch-Grünberga (1872-1924) i Richarda Evansa Schultesa (1915-2001)
zdjęcia: David Gallego
występują: Nilbio Torres, Jan Bijvoet, Antonio Bolivar, Brionne Davis, Yauenkü Migue , Nicolás Cancino, Luigi Sciamanna

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: „Alter” / reż. Małgorzata Andrys/ Polska 2013 /5' 40''

Opowieść o naukowcach próbujących dotrzeć do legendarnej magicznej rośliny, która leczy wszelkie choroby. W fabule opartej na dziennikach dwóch podróżników, którzy naprawdę swe podróże odbyli w odstępie lat trzydziestu, mieszają się czasy i przestrzenie, realność ustępuje mitowi i wizji. W efekcie dostajemy uniwersalną opowieść o inicjacji, o spotkaniu kultur, wreszcie – pieśń żałobną na cześć świata bezpowrotnie zniszczonego przez zachodnią cywilizację.
„W objęciach węża” zatrzymuje się w pół drogi między psychodelią a dokumentem. To idealna forma dla opowieści snutej ze środka kultury, którą my, pyszni Europejczycy, śmiemy nazywać prymitywną. U Kolumbijczyka Cito Guerry to biały człowiek jest skandalem w amazońskiej dżungli, wnosząc do niej swoje niezrozumiałe obyczaje i bezużyteczne – choć kuszące – przedmioty. Wyjątkowy, magnetyczny film.
 

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej