W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Wesele"

Kino w Teatrze Starym. "Wesele"
Data rozpoczęcia 2012-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

„Wesele”
Polska 1972 / 102’ / od 12 lat
film z angielskimi napisami
film zrekonstruowany cyfrowo w ramach Projektu KinoRP
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Andrzej Kijowski
zdjęcia: Witold Sobociński
wyk. Marek Walczewski, Izabela Olszewska, Ewa Ziętek, Daniel Olbrychski, Emilia Krakowska, Mieczysław Stoor, Kazimierz Opaliński, Henryk Borowski, Marek Perepeczko, Janusz Bukowski, Andrzej Łapicki, Wojciech Pszoniak

Wajda znalazł niezwykły filmowy kształt dla arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego. Dochowując maksymalnej wierności oryginałowi, nadał mu współczesny rytm, skondensował akcję, zanurzając rozpisane przez Wyspiańskiego na akty wydarzenia w jednym szalonym wirze tanecznej izby, w którym bohaterowie próbują zagłuszyć prawdę o sobie. Uznawana za wierną duchowi oryginału adaptacja była zarazem wypowiedzią niezwykle współczesną i żywą emocjonalnie.
Magdalena Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym

Muzyka Stanisława Radwana od realności tańców i gwarów przenosiła nas w obsesyjny świat natrętnych i tajemniczych dźwięków, kapryśnych jak puls chorego człowieka. Jej rytm, obok wiersza nadał filmowi intensywność i gwałtowność, która współzawodniczyła ze wspaniałymi zdjęciami Witolda Sobocińskiego, tworząc na ekranie gęstą, intensywną materię filmu.
Andrzej Wajda

Bilety: normalne: 10 zł, ulgowe: 8 zł