W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Wszystko o mojej rodzinie", "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać", "Twist & blood"

Kino w Teatrze Starym. "Wszystko o mojej rodzinie", "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać", "Twist & blood"
Data rozpoczęcia 2013-05-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

„Wszystko o mojej rodzinie”
Polska 2006 / 18’
„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”
Polska 2009 / 35’
„Twist & Blood”
Polska 2010 / 32’

reżyseria : Jakub Czekaj
filmy od 15 lat

Po projekcji odbędzie się spotkanie z gośćmi - transmisja on-line na stronie Teatru Starego.

Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Gość: Jakub Czekaj

Bilety: Normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

Wszystko o mojej rodzinie
Etiuda szkolna jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia opisuje konflikt rodzinny przez pryzmat spojrzenia dziesięciolatka. Taka perspektywa wydaje się charakterystyczna dla Czekaja, który tu zaledwie delikatnie deformuje rzeczywistość (używając formuły dokumentu fabularyzowanego), podczas gdy w następnych filmach osiąga efekt dramatyczny za pomocą wysmakowanej kreacji.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać
Łata to jedenastolatka przygotowująca piosenkę na szkolną akademię z okazji Dnia Ojca. To jej oczami obserwujemy życie rodziny. Łata jest uważną obserwatorką, ale nie wszystko potrafi zrozumieć. Niektóre rzeczy rozumie całkiem opacznie. Zupełnie jak dorośli, którzy ją otaczają… Streszczenie nie oddaje magii filmu, który o rodzinnym dramacie opowiada w niezwykłej formie. Muzyka Zygmunta Koniecznego, zdjęcia Adama Palenty i niezwykła, surrealistyczna scenografia Bogusława Nobel-Nobielskiego, Agaty Uchman i Kingi Kulon w równej mierze stanowią o sile „Ciemnego pokoju…” jak błyskotliwa reżyseria i kreacje aktorskie, m.in. Przemysława Bluszcza, Jowity Budnik i Emilii Stachurskiej w roli Łaty.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Twist & Blood
Kolejny dramat dziecięcego bohatera. Znowu obserwujemy życie rodzinne z punktu widzenia jedenastolatka, chłopca o nieprzypadkowej ksywie „Brzucho”. Równie wysmakowany formalnie, choć nie tak efektowny jak „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, „Twist & Blood” zajmuje się sytuacją, w której wrażliwe dziecko jest wyrazicielem problemów nurtujących rodzinę.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej