W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino Zamkowe: lubelska prapremiera filmu "Kobieta walcząca. Senator Hanna Jaroszewicz"

Kino Zamkowe: lubelska prapremiera filmu "Kobieta walcząca. Senator Hanna Jaroszewicz"
Data rozpoczęcia 2015-11-10
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Cykl Kino Zamkowe to projekt, który zagości w Muzeum od 10 listopada.10. każdego miesiąca będzie miała miejsce projekcja filmów reżyserów związanych z Lubelszczyzną.  Formuła cyklu obejmuje nie tylko sama projekcję, ale także warsztaty, prelekcje, spotkanie z reżyserem. 

Pierwszym z cyklu "Kino Zamkowe":

będzie lubelska prapremiera filmu  "Kobieta walcząca. Senator Hanna Jaroszewicz"

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką - Hanną Etemadi.Hanna Zofia Etemadi – scenarzystka i dokumentalistka. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja teatrologiczna. W czasie studiów współpracowała z „Kulturą” oraz „Przeglądem Kulturalnym” publikując recenzje filmowe i książkowe. Równocześnie, począwszy od maja 1963 r. rozpoczęła współpracę z Telewizją Polską, gdzie współpracowała przy tworzeniu pierwszych programów, m.in. „Na półkach księgarskich”, „Nie tylko dla pań”, „Dom i my”, „Czas rodziny”, „Człowiek dla człowieka”, „Giełda pracy – giełda szans”. Od lat 90’ tworzy filmy dokumentalne, biograficzne. Zrealizowała m.in.: "Palmyry. Polski Katyń", "Róża i Jan", "W cieniu Prezydenta", "Delegat. Jan Piełkiewicz".Słowo wstępne wygłosi Barbara Oratowska.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej