W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kinoteatr Mumio "Welcome Home Boys"

Kinoteatr Mumio "Welcome Home Boys"
Data rozpoczęcia 2017-06-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Kabaret

Co to jest Mumio? – pewnie wszyscy wiedzą i pamiętają ich oryginalne, kabaretowe występy, a przede wszystkim udział w reklamach, który sprawił, że może zapomnieliśmy, co reklamowali, ale humoru, z jakim to robili – nie. „Welcome home boys” to najnowszy spektakl Mumio, w którym Dariusz Basiński i Jacek Borusiński w niezwykły sposób połączyli teatr i kino. Zaczyna się niby smutno, bo podczas odczytywania przez dwóch braci testamentu, który pozostawił im zmarły ojciec. Dowiadują się z niego o rodzinnej tajemnicy – żyje ich matka, tylko, że jest bardzo malutka. Żeby mogli się nią cieszyć w pełnym wymiarze, bracia muszą znaleźć „ogórka niekiszka”, bo tylko on może spowodować, że matula urosną. No więc boys ruszają w niezwykłą podróż, która obfituje w rozliczne przygody, spotkania, nieoczekiwane zwroty akcji. Wszystko to dzieje się na scenie i na ekranie, a zilustrowane jest również muzyką na żywo w wykonaniu Tomasza Drozdka. Uwaga! „Welcome home boys” to nie jest spektakl dla wszystkich. Na pewno nie dla tych, co uważają, że rechot to zdrowie. Dowcip Mumio to czysty surrealizm, realizm w nim jest wyczuwalny, ale jednak ukazanie świata „nad” czyni spektakl wyjątkowym. I bardzo śmiesznym.
Wojciech Majcherek


Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.
Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.
Mumio zostało nagrodzone m.in. Teatralną Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą ZASP oraz dwukrotnie Wiktorem. W drugim spektaklu do zespołu dołączył Jarosław Januszewicz, a obecnie skład poszerzony jest o multiinstrumentalistę Tomasz Drozdka.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej