W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kiosk Kolekcjonerów II – Kazimierz Kasprzak "Kręci mnie ten świat"

Kiosk Kolekcjonerów II – Kazimierz Kasprzak "Kręci mnie ten świat"
Data rozpoczęcia 2013-06-20
Godzina rozpoczęcia 18:30
Data zakończenia 2013-08-09
Kategoria Wernisaż

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na: Kiosk Kolekcjonerów II – Kazimierz Kasprzak "Kręci mnie ten świat"

Kazimierz Kasprzak jest kolekcjonerem krajów. Podróżując po świecie pragnie dotrzeć do jak największej ilości miejsc. Jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego noga stanęła na wszystkich kontynentach i we wszystkich strefach klimatycznych. Swoje podróże dokumentuje za pomocą fotografii, które pokazuje w formie wystaw.
W „Kiosku Kolekcjonerów” zobaczymy osobliwą kolekcję przedmiotów przywiezionych przez Pana Kazimierza z podróży po świecie, m.in. poroże renifera ze Spitsbergenu, krąg wieloryba z Antarktydy, czy biało-czerwony wieniec powitalny z Hawajów. Jest to osobista kolekcja zbierana latami, w której każdy przedmiot ma swoją historię.

O Kolekcjonerze:
Kazimierz Kasprzak jest podróżnikiem i emerytowanym dziennikarzem. Całe swoje życie zawodowe przepracował w jednej redakcji. Najpierw był to "Sztandar Ludu", później „Dziennik Lubelski”, a ostatnio „Dziennik Wschodni”. W tym okresie „przeżył” 15 redaktorów naczelnych. Od lutego 2007 rokujest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach. Do tej pory odwiedził około 100 krajów. Ma 70 lat.
O Cyklu „Kiosk Kolekcjonerów”:
Poprzez cykl wystawienniczy w „Kiosku ze sztuką” – „Kiosk Kolekcjonerów” chcielibyśmy pokazywać pasje mieszkańców dzielnicy w szerszym kontekście sztuk wizualnych. Współcześni artyści często sięgają do domowych archiwów, kolekcji, prywatnych zbiorów, aby rozwinąć je w oryginalne projekty. Jednocześnie pasja kolekcjonowania, oraz często związana z tym dogłębna wiedza na dany temat, warta jest bliższemu przyjrzeniu się.