W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kitchen BudaPest: prezentacja Media Labu z Budapesztu

Kitchen BudaPest: prezentacja Media Labu z Budapesztu
Data rozpoczęcia 2010-12-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Będzie to prezentacja w ramach projektu atomy+bity realizowanego przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych prowadzona przez Melindę Sipos.

Kitchen Budapest to działająca od czerwca 2007 roku przestrzeń odwołująca się do idei medialabu. Zrzesza wielodyscyplinarny zespół (informatycy, projektanci, artyści, użytkownicy) badaczy pogranicza kultury, nowych mediów i techniki. Nowoczesne technologie komunikacyjne w świetle przestrzeni miejskiej i społecznej, remix możliwości nowych mediów w codziennym życiu - to pola poszukiwań teamu badaczy. KiBu oferuje przestrzeń do pracy i nauki, możliwość projektowania i wdrażania idei poprzez nowatorskie wykorzystanie nowych mediów cyfrowych oraz otwartych modeli współtworzenia.

Prezentacji towarzyszyć będzie dyskusja o idei utworzenia Media Labu w Lublinie.
Pytanie o mediaLab rozumie się jako formułę nowej kultury mediów i łączących je sieci to zatem także pytanie o przyszłość kultury w ogóle, o możliwości jej rozumienia, antycypowania i aktywnego, a zarazem krytycznego w niej uczestnictwa. Czy Lublin jest gotowy na myślenie w tych kategoriach? Przy udziale Melindy Sipos, dyrektorki programowej KiBu, zostanie podjęta próba dokonania wstępnej, szkicowej i rozpoznawczej projekcji węgierskiego projektu na mapę lokalnych potrzeb i uwarunkowań - ze szczególnym uwzględnieniem kontekstów budowanego Centrum Spotkania Kultur i starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej