W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Klementyna Umer „Kocham cię, życie”

Klementyna Umer „Kocham cię, życie”
Data rozpoczęcia 2016-02-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Recital

Klementyna Umer to młoda i niezwykle utalentowana aktorka, na co dzień występuje w spektaklach muzycznych warszawskich teatrów. W swoim recitalu zaprezentuje same evergreeny autorstwa tuzów polskiej piosenki: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Andrzeja Poniedzielskiego, ale przede wszystkim Wojciecha Młynarskiego. Swoją piękną barwą głosu, cudowną polszczyzną i ciekawymi interpretacjami znanych szlagierów sprawia, że piosenki nabierają świeżości, tak jakby były specjalnie dla niej napisane. Tytułowy utwór „Kocham Cię życie” wykonuje lepiej niż sama Edyta Gepert - Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Proponujemy Państwu recital Klementyny Umer – „Kocham cię, życie”. Recital składa się z kilkunastu piosenek wyróżniających się świetnymi tekstami i fantastyczną muzyką. Wśród autorów i kompozytorów m.in.: Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Andrzej Poniedzielski, Janusz Strobel, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Mikuła, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Jerzy Wasowski, ale przede wszystkim Wojciech Młynarski.
Usłyszymy piosenki z lekką nutą melancholii, takie jak „La valse du mal”, „Tak, jak malował pan Chagall”, „Jesienny Pan”, Czas miłości”, jak również te dające wiarę, radosne, jak „Śpiewam”, „La vie en rose”, „Bossa-nova do poduszki”, „Widzę światło” oraz tytułowe „Och, życie, kocham cię nad życie”.
Klementynie towarzyszą wspaniali muzycy, którzy swoim talentem i kunsztem razem z Artystką zabiorą Państwa w barwną muzyczną podróż z piosenką przez życie.

Klementyna Umer - aktorka i wokalistka. Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze.
Od 2003 roku współpracuje ze stołecznym Teatrem Rampa, do tej pory zagrała tam kilkanaście premier; pracowała z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski.
Od grudnia 2013 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym gra w spektaklach „Bromba w sieci” (reż. Maciej Wojtyszko) i „Młynarski – obowiązkowo!” (reż. Jacek Bończyk).
Brała też udział w spektaklach w Teatrze Atelier w Sopocie i Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Fani dubbingu znają jej głos z wielu bajek, seriali telewizyjnych, filmów i gier komputerowych. 

Zespół wystąpi w składzie:
Klementyna Umer - śpiew
Fabian Włodarek - pianino i akordeon
Kornel Jasiński - kontrabas
Robert Siwak - perkusjonalia

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej