W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Klezmer Team" - koncert z cyklu "Muzyczna podróż w czasie"

"Klezmer Team" - koncert z cyklu "Muzyczna podróż w czasie"
Data rozpoczęcia 2017-02-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Pierwszy koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie” w 2017 roku będzie odkrywał tajniki muzyki klezmerskiej. Historia wspólnoty żydowskiej w Lublinie sięga blisko 700 lat i szczególnie z okazji jubileuszu miasta Lublina warto wrócić do tych miejsc gdzie ta muzyka miała swoje korzenie. Muzyka, którą zapoczątkowali żydowscy muzykanci wędrowni do dziś ma grono swoich słuchaczy.  

„Klezmer Team” tworzą lubelscy muzycy. Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Jarosław Wrona (akordeon) oraz Jan Leszczyński (kontrabas). Wykonują muzykę klezmerską, bałkańską oraz blisko wschodnią we własnych aranżacjach. Repertuar wzbogacają o własne kompozycje. Grupa powstała w 2011 roku i ma na swoim koncie płytę autorską. Artyści użyczyli muzyki do amerykańskiego filmu dokumentalnego „Raise the Roof”. Koncertowali na terenie Polski i Niemiec dając ponad 80 koncertów.

O cyklu: Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej