W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Klub pomocników Lassego i Mai” – warsztaty edukacyjno­plastyczne dla dzieci w wieku 6­-10 lat

„Klub pomocników Lassego i Mai” – warsztaty edukacyjno­plastyczne dla dzieci w wieku 6­-10 lat
Data rozpoczęcia 2016-03-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” ul. Wyżynna 16
Kontakt zajecia@ddkczubypoludniowe.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Spotkanie

Z Supersamu w Valleby skradziono cały zapas szafranu, najdroższej przyprawy świata. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone – trudno je sobie wyobrazić bez szafranowych bułeczek! Dlaczego szafran jest najdroższą przyprawą świata? Skąd pochodzi? Dlaczego przyprawy w ogóle są takie ważne? Do czego się je stosuje? I czy tylko w kuchni? Razem z młodymi detektywami odbędziemy podróż dookoła świata szlakiem przypraw, odbędziemy skrócony kurs ekonomii i wzbogacimy się w nowe kulinarne inspiracje. A na koniec wykonamy niezwykle aromatyczne prace plastyczne.

Warsztat inspirowany książką Martina Widmarka „Tajemnica szafranu” z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym poprowadzi Ewa Ziembowicz.

Ewa Ziembowicz – animator kultury z zamiłowania i wyboru, bibliotekoznawca z wykształcenia, księgarz i buchalter z zawodu. Autorka kilku zrealizowanych (i wielu w fazie projektu) warsztatów edukacyjnych pod nazwą „Klub Pomocników Lassego i Mai” opartych na popularnej serii książkowej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (m.in. w miejskiej bibliotece MBP filia nr 35 na Czubach Południowych oraz podczas Nocy Kultury 2015), współautorka warsztatów plenerowych Robimy trutututu w ramach Dzielnic Kultury na Czubach (SłowoTalk 2014, Wyobrazy 2015), autorka i animator warsztatów z wykorzystaniem elementów biblioterapii i bajkoterapii w ramach Festiwalu Brunonalia (Klimontów 2011 i 2012), warsztatów poetycko-plastycznych dla dzieci i dorosłych Mieszkanie Poezji w ramach Miasta Poezji 2012, 2013, 2014 . Uczestniczka warsztatów „Booksprint” i współautorka artykułu promującego działania w dzielnicy Czuby Południowe będące wynikiem tych warsztatów. Pasjonatka nowych metod nauczania. Propagatorka działań aktywizujących młodzież do współtworzenia kształtu swoich dzielnic pod hasłem „Młodzi uczą młodszych”.

O cyklu: „Twoja kolej!” to cykl otwarty na pomysły mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, w  którym każdy, kto się do nas zgłosi, będzie mógł poprowadzić swoje autorskie warsztaty/zajęcia, korzystając z naszego wsparcia. Wiemy, że są wśród Was – mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, ludzie z pasją, animatorzy, którzy chętnie angażują się w działalność kulturalną dzielnicy, pełni energii i zapału do działania lokalni liderzy. Wiemy, że macie mnóstwo pomysłów na działania aktywizujące i integrujące mieszkańców. Zapraszamy Was do współpracy! W projekcie „Twoja kolej!” będziecie mogli zrealizować swój pomysł, podzielić się umiejętnościami, które posiadacie.  Zajmiemy się stroną organizacyjną, Was pozostawiamy prowadzenie warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Koordynatorką cyklu jest Marta Graban-Butryn.