W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna”

Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna”
Data rozpoczęcia 2022-07-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem – Namiot Cyrkowy
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Spektakl

Co musieli robić aktorzy czasów elżbietańskich, by zdobyć i utrzymać uwagę widza, który gotów był rzucić w odtwórcę roli kamieniem, gdy spektakl wydawał mu się zbyt nudny? Jakich, oprócz deklamacji tekstu, użyć strategii teatralnych, by przekazać żądnej rozrywki publice bardziej złożoną treść? Co by było, gdyby za wystawianie sztuk Szekspira zabrał się błazen? „Epitafium Błazna” to spektakl z użyciem technik teatru ruchu, teatru plastycznego, klaunady i cyrku współczesnego inspirowany motywami ze sztuk Szekspira, a w szczególności postacią Szekspirowskiego błazna.

Kolektyw Kejos to grupa artystów, która w swojej pracy skupia się na wykorzystaniu technik cyrkowych jako środka wyrazu równorzędnego z innymi formami performatywnymi.
W odróżnieniu od tradycyjnego cyrku pokazy Kolektywu Kejos stanowią nie tylko serię sztuczek, ale i spójną wypowiedź artystyczną.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 28 lipca, godz. 19.00 i 29 lipca godz.18.00
Dla kogo: dorośli i dzieci 8+
Czas: 60 minut

Wydarzenie jest częścią 13. edycji Carnavalu Sztukmistrzów