W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koło Jana - koncert sobótkowy

Koło Jana - koncert sobótkowy
Data rozpoczęcia 2010-06-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Jest to kolejny koncert z cyklu "Mikołajki Folkowe prezentują", który swym terminem nawiązuje do magicznej, najkrótszej nocy w roku. Tym razem w "Chatce Żaka" będzie można usłyszeć gospodarzy - Orkiestrę św. Mikołaja, "folkawą" muzykę Jacka Kleyffa z Orkiestrą Na Zdrowie, Słomę i Przedwietrze oraz Miąższ - w sumie cztery godziny solidnego grania.

Słoma i Przedwietrze to współczesny projekt znanego bębniarza i wytwórcy bębnów, Jerzego Słomińskiego, który od ponad 30. lat pod pseudonimem "Słoma" aktywnie współtworzy alternatywną scenę muzyczną w Polsce. Prezentują szeroką gamę stylów muzycznych: od pierwotnych form bębniarskich, przez ska, reggae, funk, r'n'b, Afro-beat, jazz, do melodii i piosenek brzmiących i kołyszących rumbą czy sambą.

Miąższ to lubelska formacja muzyczna, która powstała rok temu. Na repertuar grupy składają się zarówno numery komentujące w różny sposób otaczającą nas rzeczywistość, liryczne piosenki ocierające się o poezję, jak również utwory zupełnie surrealistyczne, gdzie muzycy puścili wodze swojej wyobraźni.

Jacek Kleyff był jednym z trzech twórców "Salonu Niezależnych". W 1972 wygrał IX Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie i zdobył Złotą Szpilkę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 1981-85 mieszkał na wsi pod Lublinem, gdzie powstały zręby Orkiestry Na Zdrowie (O.N.Z.). Jest autorem ponad połowy tekstów i kompozycji tej formacji.

Muzycy tych zespołów spędzili ze sobą już niejedną sobótkę. Kolejnym powodem do wspólnego grania jest chęć pomocy - podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na rzecz odbudowy Pracowni Artystycznej "Pablo" z Dąbrówki, którą strawił pożar. W trakcie imprezy będzie można kupić bębny z Pracowni oraz jedyną w swoim rodzaju kaszę na liściu kapusty.

Wstęp: 10 zł