W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Komiksiary: Berenika Kołomycka

Komiksiary: Berenika Kołomycka
Data rozpoczęcia 2021-05-23
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce online
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkania

Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe" zaprasza na nowy cykl Komiksiary.

Spotkania, na których nie zabraknie kolorów, superbohaterek i superbohaterów, kadrów i historii. Naszymi Gościniami będą autorki komiksów: scenografki, rysowniczki – Komiksiary. Będzie dużo rozmów o twórczości, inspiracjach, rysowaniu oraz o działalności kobiet w komiksowym świecie. W niedzielę, w samo południe, DDK zaprasza na transmisje online z Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe”. Spotkania poprowadzi Instruktor Warsztatów Komiksowych – Grzegorz Nowicki.

Berenika Kołomycka – rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Autorka serii komiksów pn. Malutki Lisek i Wielki Dzik. Współpracowała z Grzegorzem Januszem (Wykolejeniec) i Marzeną Sową (Tej nocy dzika paprotka). Jej prace publikowane były w magazynach polskich i zagranicznych, licznych antologiach i podręcznikach szkolnych. Laureatka Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku za komiks O psie, który czuł się człowiekiem (scenariusz – Michał Narożnik). W 2015 zdobyła drugie miejsce w Konkursie im. Janusza Christy w kategorii Komiks dla Dzieci. W 2018, 2019 i 2020 Polskie Stowarzyszenie Komiksowe uznało kolejne albumy z serii Malutki Lisek i Wielki Dzik za najlepszy komiks dla dzieci.