W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Komiksowa obława” - premiera albumu

„Komiksowa obława” - premiera albumu
Data rozpoczęcia 2014-12-18
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Kolejna publikacja Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” to zbiór komiksów uczestników Warsztatów Komiksowych, którzy brali udział w zajęciach w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. 11 młodych komiksiarzy stworzyło 14 niezwykłych prac. Opowiadają w nich o tym, co mają w głowach i w swoim wnętrzu. Wiele jest komiksów dla dzieci, ale niewiele jest takich, które są przez nie stworzone, dlatego nasz album jest wyjątkowy: stworzony przez dzieci, ale nie tylko dla dzieci...
Gościem spotkania będzie Dominik Szcześniak, redaktor naczelny magazynu komiksowego Ziniol
W dniu spotkania będzie można kupić album „Komiksowa obława”. Koszt egzemplarza – 10 zł.

Komiksowa obława przede wszystkim pokazuje olbrzymi potencjał tkwiący w młodym pokoleniu. W pracach dzieciaków widać frajdę z tworzenia komiksów oraz niezwykłą wyobraźnię. Wsparci fachową poradą, młodzi komiksiarze pokazali wachlarz twórczych możliwości – od komiksowego paska, poprzez jednoplanszówkę, po krótką formę. Pochylając się nad kreską młodych autorów i autorek oraz doceniając zastosowaną przez nich paletę barw, nie mogę, jako scenarzysta, pominąć fabularnej warstwy ich małych dzieł. Rozstrzał tematyczny może zaimponować – baśnie, legendy, humor, kontestacja, przyjaźń, miłość, samochody! Czytając komiksy młodych kolegów, momentami czułem się jak na projekcji filmu o spotkaniu baranka Shauna ze SpongeBobem Kanciastoportym w wersji punkrockowej, z lego i księżniczkami w tle.
(Dominik Szcześniak, fragment wstępu do albumu)

Wstęp wolny