W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: „8/10”
Data rozpoczęcia 2022-03-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 50-150 zł
Kategoria Koncert

„8/10” - jubileuszowy koncert jazzowy. Koncert dedykowany Wolontariuszom Teatru Starego

Monika Borzym, Andrzej Jagodziński, Sławomir Kurkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Michał Miśkiewicz, Wojciech Myrczek, Marek Napiórkowski ze specjalnym udziałem Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Kierownictwo artystyczne: Henryk Miśkiewicz

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie muzyczne! Bo czy można lepiej uczcić dziesięciolecie naszego teatru, niż zachęcając plejadę gwiazd do wspólnego muzykowania? Teatr Stary w Lublinie ponownie otworzył swoje podwoje 11 marca 2012 roku – odnowiony, odmłodzony i tętniący dobrą energią. W dniach 11 i 12 marca 2022 roku ta energia skumuluje się na naszej scenie, na której wystąpią razem Monika Borzym, Wojciech Myrczek, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Sławomir Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński oraz legenda polskiego jazzu Jan „Ptaszyn” Wróblewski. Ci wybitni muzycy – wokaliści i instrumentaliści – podjęli wyzwanie wspólnego jam session, a choć grywali razem w rozmaitych kombinacjach, specjalnie dla nas zaprezentują swoje najbardziej spontaniczne wcielenie i zaserwują niejedną niespodziankę. Osiem wielkich indywidualności i dziesięć lat teatru – a zatem… osiem na dziesięć. Do zobaczenia!
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Teatr Stary to jedno z najwspanialszych miejsc koncertowych w Europie. Mimo innego przeznaczenia, panuje w nim klimat klubu jazzowego, za którym tęskni każdy jazzman. Dzięki kameralnej przestrzeni widzimy publiczność, jej reakcje na to, co robimy. A że muzyka improwizowana opiera się na wymianie energii nie tylko na scenie, ale także pomiędzy muzykami i publicznością – gra nam się tutaj pierwszorzędnie! No i trzeba przyznać, że publiczność jazzowa w Teatrze Starym jest znakomita!
Henryk Miśkiewicz, kierownik artystyczny koncertu „8/10”

Z okazji dziesięciolecia Teatru w naszym programie nie mogło zabraknąć twórczego fermentu związanego z muzyką jazzową. Zasieje go ośmioro mistrzów tego gatunku pod wodzą znakomitego saksofonisty Henryka Miśkiewicza, który przyjął zaproszenie do przygotowania specjalnego, jubileuszowego koncertu podsumowującego obecność jazzu na Jezuickiej 18.

Kluczem doboru artystów, którzy wystąpią na koncercie jest ich wieloletnia więź z Teatrem Starym - to muzycy, których występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszej publiczności, ale także nieoficjalni ambasadorzy Teatru w jazzowym środowisku.

Sięgając po tradycyjne standardy, muzycy pokażą, że mistrzowsko zagrana klasyka nigdy się nie zestarzeje. Z drugiej strony – wprowadzając do repertuaru autorskie kompozycje – wychylą koncert ku jazzowemu, nie stroniącemu od eksperymentów „tu i teraz”. A także ku wspólnej zabawie, o którą nietrudno w tak doborowym, a nade wszystkim lubiącym się nawzajem towarzystwie. (Po)lubmy się zatem z jazzem i przy jazzie 11 i 12 marca!

Bilety: VIP - 150 zł, I - 120 zł, II - 90 zł, III – 50 zł