W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: AKSAK Balkan Trio
Data rozpoczęcia 2022-05-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Ośrodek Brama „Grodzka — Teatr NN”, ul. Grodzka 21
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Muzyka AKSAK Balkan Trio pełna jest słonecznych dźwięków i melancholijnych nut z przedmieść Bukaresztu, zawadiackich piosenek z portowych dzielnic Salonik, ognistych rytmów z wędrownych taborów bałkańskich Romów i otulonych dymem nargili dźwięków ze stambulskich Café Amán.

AKSAK Balkan Trio został utworzony 10 lat temu przez założycielskie trio zespołu Čači Vorba - Mashę Natanson, Piotra Majczynę oraz Roberta Brzozowskiego.

Podczas koncertu zespół wykona specjalnie na tę okazję przygotowany program, składający się wyłącznie z muzyki greckiej. Zabrzmią pieśni z gatunku Rebetiko, Nisiotika – muzyka tradycyjna wysp greckich oraz współczesne kompozycje, głęboko osadzone w niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji muzycznej tego kraju.

Gościnnie z zespołem AKSAK BALKAN TRIO wystąpi gitarzysta Jakub Niedoborek. Na co dzień jest adiunktem na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto prowadzi zajęcia z gitary flamenco w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naucza w lubelskich szkołach muzycznych. Koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje m.in. z Kayah.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej