W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Angela Gaber Trio | Gaba Kulka | VI Festiwal Wschody

Koncert: Angela Gaber Trio | Gaba Kulka | VI Festiwal Wschody
Data rozpoczęcia 2017-04-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Udział Płatny
Koszt udziału 25zł/35zł (do 31 III) | 35zł/45zł (od 1 IV)
Kategoria Koncert

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Oficjalnie na scenie od 11 lat. Występowała w Londynie, Berlinie, Pradze, Oslo czy Tajpej. A w Polsce? "W Polsce Gaba nadal pozostaje konkurencją tylko dla siebie" - pisał Newsweek. Na scenie Wschodów z najnowszą płytą “Kruche” wystąpi 8 IV. “Kruche” jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym Eskapisty. Odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych.

Angela Gaber z zespołem łączy brzmienia folkowe z muzyką alternatywną. Na swoim koncie mają debiutancki album „Opowieści z Ziemi”. W skład zespołu wchodzą muzycy pochodzący z różnych części Bieszczad. To spotkanie kolorowych i twórczych osobowości, które zaowocowało powstaniem drugiej, autorskiej płyty „Dobre Duchy”. Materiał ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych folkowych płyt roku 2015 wg. Wirtualnych Gęśli. Na swoim koncie mają także muzykę do spektakli m.in. „Ciemny Las”, „Czekając na Turka” Andrzeja Stasiuka czy „Ożenek” Mikołaja Gogola w reż. Macieja Patronika.