W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Anna Sroka-Hryń "Vintage"

Koncert: Anna Sroka-Hryń "Vintage"
Data rozpoczęcia 2015-11-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Występ

Zespół wystąpi w składzie:

Anna Sroka - Hryń - wokal

Urszula Borkowska - piano, aranżacje

Konrad Kubicki - kontrabas

Marcin Świderski - flet,klarnet, saksofon

Marcin Słomiński - perkusja
Program piosenek przedwojennych w wykonaniu Anny Sroki – Hryń w aranżacjach Urszuli Borkowskiej.Niezwykle utalentowana aktorka, której koncerty wypełniają publicznością każdą salę. Hołd dla jej umiejętności złożyła sama Irena Santor, wręczając nagrodę dla najlepszej wokalistki Teatralnych Nagród Muzycznych w 2013 roku. Anna Sroka z pewnością zasługuje na największe komplementy. Niezależnie od tego, czy śpiewa piosenki Edith Piaf, Billie Holiday, czy Agnieszki Osieckiej, zawsze wydobywa z nich to, co najcenniejsze, zmieniając się wokalnie jak kameleon. Obecnie można ją podziwiać w musicalu „Mamma Mia” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie gra główną rolę Donny. Na koncercie usłyszymy niezapomniane piosenki z lat 20-tych i 30-tych, najwybitniejszych twórców tego okresu. Szlagiery autorstwa Mariana Hemara, Juliana Tuwima i kompozytorów: Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa. 

Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze StarymKoncert VINTAGE to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów, takich jak Marian Hemar i Julian Tuwim, kompozytorów Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa, a także niezapomnianych pieśniarzy, Hanki Ordonówny czy Adama Astora. Odważnie sięgamy po te utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączymy style, szukając nowego brzmienia. VINTAGE nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30-tych z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego patchworku wyłania się zupełnie nowe brzmienie. Pomysłodawczynią koncertu jest aktorka i piosenkarka Anna Sroka – Hryń.Anna Sroka - Hryń - absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000). Współzałożycielka Studia Teatralnego „Koło”. Zagrała m.in. w spektaklach Igora Gorzkowskiego: „Rosyjski dramat”, „Strona zakwitających dziewcząt”, „Miłość do trzech pomarańczy”, „Absolutnie off show”, „Taksówka”, „Starucha” wg tekstów Daniła Charmsa (Teatr Ochoty). Koncertuje z własnymi recitalami, m.in. z recitalem piosenek Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday, z towarzyszeniem wybitego kompozytora i pianisty Włodzimierza Nahornego.Wystąpiła w licznych spektaklach Teatru Muzycznego ROMA, m.in. “Mamma Mia” (jako Donna) i “Alicja w krainie czarów” , a w ramach Novej Sceny Teatru Muzycznego ROMA w przedstawieniach „Proces”, „Całujcie mnie wszyscy w odbiornik”, „Tuwim dla dorosłych” oraz w “Młynarski obowiązkowo!” w Teatrze 6 Piętro.Laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, finalistka PPA we Wrocławiu (2003). Ma w dorobku kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych. W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki na Akademii Teatralnej w Warszawie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej