W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Anna Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński "Trzeba marzyć"

Koncert: Anna Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński "Trzeba marzyć"
Data rozpoczęcia 2014-11-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł

Ten koncert to prawdziwa uczta polskiej piosenki. Wybitne teksty Jonasza Kofty i Jana Wołka, do których muzykę skomponował Janusz Strobel, nadając im piękną formę małych arcydzieł. Nie byłoby tak piorunującego efektu, gdyby nie wokalistka Ania Stankiewicz. Jej niezwykle subtelny głos wręcz pieści te poetyckie frazy, z niezwykłą lekkością i swobodą operuje często zawiłymi melodiami i rytmami, nie zapominając o interpretacji. Uwodzi i czaruje swoją aksamitną barwą głosu. Wobec takiej artystycznej propozycji nie można przejść obojętnie. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Janusz Strobel – wybitny gitarzysta, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagradzany najwyższymi rangą odznaczeniami. Artysta, który przez wiele lat współpracował z Hanną Banaszak, pisał piosenki dla takich polskich piosenkarzy, jak Łucja Prus, Irena Santor, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki i in. przed kilkoma laty zaprosił do współpracy znakomitą wokalistkę Annę Stankiewicz. Powierzył jej zarówno piosenki znane, realizowane wcześniej przez innych artystów, ale także piosenki, które dotąd nie ujrzały światła dziennego, a dziś pisze specjalnie dla niej.

Anna Stankiewicz stworzyła recital o miłości, marzeniach i tęsknocie, opowiedziany poetycko, zaś w warstwie muzycznej zachowujący jazzowe aranżacje, w których nie brakuje solowych partii improwizowanych Andrzeja Jagodzińskiego i Janusza Strobla. W programie znalazły się utwory takie jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Więc jak?”, „Nieobecni” i wiele innych, którym artystka poprzez swój charakterystyczny, ciepły głos i świadome operowanie słowem nadała nowy wymiar.

Andrzej Jagodziński – pianista, kompozytor, aranżer. W swojej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie. W roku 1993 stworzył zespół Andrzej Jagodziński Trio. Twórca wielu muzycznych projektów, m. in. „Chopin”, wielokrotnie nagradzanego przez słuchaczy, krytyków muzycznych, melomanów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej