W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Anthony Strong
Data rozpoczęcia 2018-06-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł
Kategoria Koncert

Gdyby Glenn Miller, Bill Evans i Frank Sinatra mieli wspólne dziecko, to z pewnością byłby nim Anthony Strong. Gwiazda współczesnego retro-jazzu, wokalista, pianista, aranżer, orkiestrator, autor tekstów. Dzięki dobrze skrojonemu garniturowi i wyjątkowemu urokowi jest niczym uosobienie „angielskiego dżentelmena”. Zdobył gruntowne wykształcenie muzyczne, a umiejętności sceniczne i wokalne szlifował w musicalu na słynnym londyńskim West Endzie, co prawdopodobnie najbardziej ukształtowało jego styl. Niezwykłą swobodę i wokalną elegancję dopełnia swingujący styl gry na fortepianie. Jego energia i radość płynąca ze sceny zachwycają publiczność na całym świecie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Piosenkarz i pianista Anthony Strong zdaje się nie mieć problemu z nader często przypinaną mu łatką “angielskiego dżentelmena”, którą zawdzięcza swojemu świetnie skrojonemu garniturowi i urokowi osobistemu. Nie zapominajmy jednak o jego niezwykłych możliwościach głosowych, swingującej grze na pianinie i o tej niesamowotej energii, którą podczas koncertów podbija publiczność pod każdą szerokością geograficzną. 

Od kiedy w 2013 r. artystę wzięła pod swoje skrzydła kultowa francuska wytwórnia Naïve Records, zdążył zostać okrzyknięty “nowym wielkim talentem” przez angielskie “Metro”, pojawić się na okładce francuskiego “Le Figaro” oraz wystąpić na antenach publicznych telewizji w Niemczech, Polsce, Turcji i Portugalii. Jego album Stepping Out dotarł do pierwszego miejsca na amerykańskim iTunes Jazz Charts, a radiowy gigant NPR poświęcił mu godzinny program nadawany z Hollwyood. 

Dzisiaj bez trudu wyprzedaje duże sale w 26 krajach na 4 kontynentach, żeby wymienić choćby takie miejsca jak CCB w Lizbonie, legendarny francuski festiwal Jazz in Marciac, Marina Bay Sands w Singapurze czy Hollywood Bowl w Stanach. 

Na albumie wydanym w 2015 r. On A Clear Day artysta zdaje się potwierdzać, że będzie podążał swoją drogą, nawet jeśli ta jest bezwstydnie “oldschoolowa”: na materiał składają się jazzowe standardy i utwory klasyków takich jak wczesny Stevie Wonder czy Motown, czyli to, czego Anthony sam słucha najchętniej. Co nie znaczy, że Strong traktuje znane piosenki w staromodny sposób; on zaraża je swoją świeżością i pozytywną energią, która tak dobrze sprawdza się na koncertach. W produkcję płyty zaangażowanych było ponad 20 muzyków, którym przyświecał jeden cel - jak to ujął sam Anthony: sprawić, by słuchacze płyty poczuli ten efek “wow”, który pojawia się na koncertach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej