W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Anthony Strong "Easy Sailing"

Koncert: Anthony Strong "Easy Sailing"
Data rozpoczęcia 2023-03-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP 120 zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł
Kategoria Koncert

Wstęp do koncertu Marcin Kydryński

Wokalista i pianista Anthony Strong powraca na scenę Teatru Starego w Lublinie! Brytyjski artysta, kojarzony przede wszystkim z erą swingu i porównywany do takich wykonawców, jak Michael Bublé czy – przede wszystkim – Harry Connick Jr. skutecznie rozszerza swój repertuar o utwory spod znaku Motown (Stevie Wonder) oraz materiał autorski (warto przypomnieć, że Anthony Strong występował na londyńskim West Endzie w musicalu Million Dollar Quartet, w którym wcielał się w legendę rock’n’rolla, niedawno zmarłego Jerry’ego Lee Lewisa). Przed nami – sceniczny dynamit i koncert, który z pewnością zapamiętamy na kolejne lata: sex, swing and rock’n’roll.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Aby sięgać dziś po klasykę anglosaskiej piosenki wypada mieć na jej temat coś nowego, ważnego do powiedzenia. Anthony Strong, Brytyjczyk przed czterdziestką, repertuar Sinatry i Elli aż do samego dna przebadał. Przy fortepianie, którego jest wirtuozem, znalazł własną drogę do legendarnych piosenek i zaśpiewał je potem z taką świeżością, jakby zostały napisane przed chwilą. To wielka radość i zaszczyt móc przedstawić tego demona swingu lubelskiej publiczności. I trudno wyobrazić sobie dla tego spotkania scenerię doskonalszą, niż intymne wnętrze Teatru Starego. 1 i 2 marca 2023. 

Do zobaczenia, Marcin Kydryński.

Anthony Strong, brytyjski piosenkarz i pianista, łączący ponadczasowy repertuar i wyjątkową wrażliwość jazzową, powraca w 2023 roku ze swoją trasą Easy Sailing.

Jazzman słynie z dynamicznych koncertów na żywo. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży muzycznej zgromadził na scenie grono zaufanych londyńskich muzyków. Jego aranżacje swingowej klasyki, wspaniałe ballady i oryginalne utwory z nutą bluesa, po raz kolejny udowadniają, że ​​świeże podejście do poprawiających samopoczucie szlagierów może zapewnić fanom muzyki ze wszystkich stron świata bardzo potrzebną przerwę od otaczającej nas rzeczywistości.

Bilety: VIP 120 zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.