W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Asian Dub Foundation

Koncert: Asian Dub Foundation
Data rozpoczęcia 2014-07-12
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Koncert

Asian Dub Foundation – jedna z legend światowej sceny world music, reggae i bhangra, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Cała historia zaczęła się w 1993 roku od trzyosobowego soundsystemu pod nazwą Asian Dub Foundation, który, rozrastając się w szybkim tempie, przekształcił się w regularny, pełnokrwisty koncertowy band. Muzycy, których korzenie sięgają Indii i Pakistanu, od lat wytyczają nowe kierunki w swoim nurcie i nigdy nie schodzą poniżej określonego poziomu. Na koncie mają kilkanaście albumów w tym m. in. najnowszy, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków muzycznych „The signal and the noise” oraz kultowe już krążki „Enemy of the enemy” czy „Community music”. Podczas swojej muzycznej drogi współpracowali i nagrywali z wieloma znakomitościami m. in. z Sinead O’Connor czy Adrianem Sherwoodem.

Artystów wyróżnia też przejawiające się w tekstach ich utworów zaangażowanie w aktualne problemy społeczne i gospodarcze. Nierzadko podejmują tematy związane z przemocą, rasizmem, biedą i warunkami życiowymi w krajach Trzeciego Świata czy też globalizacją i konsumpcjonizmem.

Koncertowo zaś, Asian Dub Foundation to niesamowity ładunek pozytywnej energii. Już od pierwszych minut słyszymy soczyste uderzenie basu w połączeniu z transowym rytmem i konkretnym przekazem. Doświadczenie z gatunku tych niepowtarzalnych.