W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S

Data rozpoczęcia 2013-01-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Warsztaty Kultury oraz Galeria Labirynt zapraszają na koncert Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S, będący symbolicznym zakończeniem "pewnego etapu w dziejach lubelskiej kultury" i budynku przy ul. Popiełuszki 5, a jednocześnie swego rodzaju nowym otwarciem obydwu instytucji i początkiem kolejnych inicjatyw kulturalnych. Od stycznia bowiem, zajmujące dotąd ten budynek Warsztaty Kultury przenoszą się na ul. Grodzką 5A, gdzie dotychczas funkcjonowała Galeria Labirynt, która z kolei przenosi się na ul. Popiełuszki 5.


Projekt Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S do tej pory kojarzony był przez fanów i publiczność internetową przede wszystkim jako Piastelsi, za sprawą brawurowo wykonywanego utworu grupy Dzikusy. Wielki powrót artystów do muzyki lat 60. i 70. nie zakończył się jednak na tym numerze. Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował bowiem specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z szalonej ery bigbitu, trochę muzyki filmowej oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden.

Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu "Niewinni Czarodzieje", a wykonanie takich utworów jak „Metalowcy” grupy Porum, czy „Piastelsi" zespołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności.

Podczas występów na żywo Gaba Kulka i M.bunio.S czarują głosami i sceniczną charyzmą, a Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem.

Koncert w Lublinie odbędzie się tuż po wyjściu składu Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S ze studia, gdzie pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza ten wyjątkowy materiał został zarejestrowany, a lada moment ukaże się w sprzedaży.

Występują:
Gaba Kulka - śpiew, organy
M.bunio.S – śpiew
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew, organy
Bartosz Weber - gitara
Macio Moretti - perkusja
Tomasz Duda - saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż od 8 do 18 stycznia w godz. 8.00 – 16.00; 25 zł - sprzedaż w dniu koncertu od godz. 17.00; bilety do nabycia w nowej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne