W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert - Babu Król "Sted"
Data rozpoczęcia 2013-01-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Zespół w składzie: Budyń – Jacek Szymkiewicz - wokal, saksofon tenorowy, Bajzel - Piotr Piasecki - wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, cuda i cudeńka

Ten enigmatyczny zespół to Ba – czyli Bajzel – znany człowiek orkiestra, multiinstrumentalista z naciskiem na gitarzystę, „Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego”, współpracujący na co dzień z Pogodno i Bu, czyli Budyń, założyciel i lider Pogodno, który oprócz pisania tekstów, muzyki teatralnej i filmowej, znany jest z brawurowych występów na scenie. Wspólnie stworzyli Królewski duet, a właściwie tercet, bo do tego oryginalnego grona dodali twórczość Edwarda Stachury, którego oprócz oczywiście Jana Kondraka, nikt tak właściwie do tej pory dobrze nie zdekodował muzycznie.
Babu udowadnia, że Stachura jest artystą ponadczasowym. Płyta jest „mocna, magiczna i motoryczna” wciąga równie mocno jak legendarna i tragiczna postać Stachury. Ten projekt można niewątpliwie nazwać odkryciem ostatnich lat. Progresywne, intrygujące odczytanie twórczości Edwarda Stachury, które idealnie oddaje emocje i klimat jego poezji.
Anna Drozd, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Budyń - lider i założyciel zespołu Pogodno, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity preformer i nietuzinkowy artysta. Różnorodność projektów w jakich uczestniczy jest bardzo długa. Od kilku lat współpracuje intensywnie z reżyserem teatralnym Michałem Zadarą. Stworzył muzykę do spektakli: "Wizyta Starszej Pani", "Utopia będzie zaraz", „Nocleg w Apeninach”. Jest współautorem muzyki do pełnometrażowej, kinowej wersji filmu animowanego "Jeż Jerzy" . Autor tekstów piosenek takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Doda czy Varius Manx.

Bajzel - tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Multiinstrumentalista którego głównym narzędziem pracy jest gitara. Niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie. Sam komponuje, pisze teksty, nagrywa a nawet projektuje okładki. Jego debiutancki album zatytułowany "Bajzel" został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność Bajzel brał udział w trasach koncertowych takich wykonawcow jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba czy Tymon & Transistors.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu