W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Bachorze (Poznań) + Cieślak/Połynko/Steinbrich (Lublin)

Koncert: Bachorze (Poznań) + Cieślak/Połynko/Steinbrich (Lublin)
Data rozpoczęcia 2016-04-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Piwnice Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Muzyczna Scena Eksperymentalna to projekt Ośrodka „Rozdroża” w ramach, którego odbywają się spotkania, słuchowiska, warsztaty i koncerty szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Ideą jest przybliżenie szerszej publiczności nieznanych i marginalizowanych dziedzin muzyki, w której główną rolę odgrywa dźwięk.
 
Bachorze (Poznań)
 Grupa Bachorze prezentuje swój brak wyobraźni w pełnym skupieniu, niejednokrotnie w melancholijnym uniesieniu boryka się z własnymi słabościami, tocząc bój o efemeryczność improwizacji i jej granice jednocześnie. Bachorze podąża śladami, które sam zostawia, tworzy zwiewne miniaturki, inscenizacje, sarabandy i inne kaprysy. Zespół występuje w składzie: Maciej Maciągowski - syntezator modularny, Michał Jerzy Biel - saksofon barytonowy, Paweł Doskocz - gitara elektryczna. Na kabały i radości zespołu składa się szereg wymyślnych koncertów, m.in na festiwalu Nowy Wiek Awangardy przed grupą The Thing, "Art of Improvisation Creative Festiwal" we Wrocławiu, Musica Privata 2015 w Łodzi i Berlinie oraz Jazz Ring w Poznaniu. Obecność grupy Bachorze na kompilacji „Wieża Ciśnień II" wydanej pod szyldem Zoharum wzbudziła niezwykłe zainteresowanie prasy zagranicznej. W marcu 2016 Bachorze wydaje debiutancki album w warszawskiej oficynie Pawlacz Perski.
 
Cieślak/Połynko/Steinbrich (Lublin)
Tadeusz Cieślak - przedstawiciel młodego pokolenia lubelskich improwizatorów, starając się nie ograniczać poszukuje różnych rodzajów muzycznej ekspresji. Gra na saksofonie altowym. Lider zespołu Tadeusz Cieślak Trio, członek 3275kg Orchestra, czynnie udziela się w zespołach Sekta Denta, Betanjehu oraz Cząstki Elementarne. Współtwórca niezależnej wytwórni Centrum Badania Możliwości oraz dyrektor artystyczny I Kongresu Aleatorystów. Brał udział w wykonaniach dzieł Corneliusa Cardew oraz warsztatach soundpaintingu Waltera Thompsona.
 
Jacek Steinbrich - gra na kontrabasie i gitarze. Jest samoukiem zainteresowanym różnymi rodzajami muzyki. Komponuje, współtworzy i współpracuje z zespołami grającymi free jazz (Re.mus), muzykę improwizowaną (Cząstki Elementarne) i surf-psychodeliczną (Braces Are Beautiful). Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin (2016).
 
Maciej Połynko - artysta audio-wizualny. Tworzy instalacje interaktywne, zajmuje się muzyką elektroakustyczną, improwizowaną i field recordingiem oraz realizuje oprawy wizualne i dźwiękowe na potrzeby spektakli teatralnych. Współpracuje m.in. z Teatr Maat Projekt i Lubelskim Teatrem Tańca, współtworzy duet Bob van Beton, kolektyw improwizatorski Betanjehu i Tadeusz Cieślak Trio. Współzałożyciel Centrum Badania Możliwości. Jego prace były prezentowane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), Galerii „Labirynt” w Lublinie, Galerii „Tworzę Się” w Szczecinie, Pracowni Sztuki Zaangażowanej „Rewiry” czy Muzeum Częstochowskim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2016).