W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Bajzla i One Man Show

Koncert Bajzla i One Man Show
Data rozpoczęcia 2021-03-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce online
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W tych dziwnych, pandemicznych czasach tylko muzyka może nas uratować! Dlatego w środowy wieczór Warsztaty Kultury zapraszają na dwie muzyczne premiery: kolejny odcinek Wideosłownika Polskich Zjawisk Muzycznych, w którym Tomek Kowalewicz opowie o One Man Show oraz pełny i oficjalny materiał filmowy z koncertu Bajzla w Strefie Innych Brzmień online.

Gdzie: https://www.innebrzmienia.eu/ lub na kanale YouTube Warsztatów Kultury. 

Wideosłownik Polskich Zjawisk Muzycznych to cykl wideocastów przybliżających różne gatunki i style muzyczne związane z polską sceną alternatywną. Korespondują one z cyklem koncertowym, tworząc barwną opowieść o polskiej muzyce, prezentowanych gatunkach i zjawiskach, układając się w swego rodzaju wideosłownik polskiej muzyki. Przewodnikami po meandrach dźwiękowych i kontekstach stylistycznych są eksperci z branży muzycznej, dziennikarze oraz producenci wydarzeń.

 

Bajzel – pod tym pseudonimem działa Piotr Piasecki. Artysta, pochodzący ze Świnoujścia, na co dzień mieszkający w Poznaniu, przemierzył nasz kraj wzdłuż i wszerz, grając setki koncertów. Po drodze towarzyszył m.in. takim wykonawcom jak: Hey, Lao Che, Pogodno czy duet Babu Król, który od początku współtworzy z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem. Formuła występów Bajzla to zjawiskowe one man show, w którym śpiewa, gra na gitarze oraz wykorzystuje multum efektów i loopów. Całość zabiera widza w szaloną, rock’n’rollową jazdę bez trzymanki.