W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Bartek Wąsik "Daydreamer"

Koncert: Bartek Wąsik "Daydreamer"
Data rozpoczęcia 2024-02-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-80 zł, II-65 zł, III-50 zł, IV-30 zł
Kategoria Koncert

Lubelski pianista, który podbił muzyczny świat (występował m.in. w Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall), zaprezentuje nam w solowym recitalu własne – niekonwencjonalne – aranżacje utworów z repertuaru brytyjskiej grupy Radiohead. Są one „żyzną glebą, z której czerpie moja wrażliwość”, jak mówi sam artysta. Kierując się przeczuciami, jakie wywołuje ta muzyka, polski artysta w imponujący sposób wykorzystuje możliwości brzmieniowe fortepianu, improwizuje, poddaje się nastrojowi, aby wykreować nastrój. Latem słuchaliśmy Bartka Wąsika, kiedy prowadził na lubelskiej starówce koncert finałowy festiwalu „Śleboda/Danutka”. Powraca jako „Daydreamer”, malarz marzeń.

 

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Bartek Wąsik - pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, Nagrody Muzycznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Jego projekt Nowa Warszawa (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe” - uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim (album „Kora”), czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim - Piosenki nie tylko dla dzieci” - Złota Płyta). Jest założycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo (laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020) i kwartetu Kwadrofonik, z którym w 2021 roku otrzymał Fryderyka za album „Astronomia poety. Baczyński”, zawierający piosenki skomponowane razem z Melą Koteluk do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od 2020 roku jest autorem, organizatorem i wykonawcą cyklu letnich koncertów PIANOKRĄG, które odbywają się w warszawskiej Królikarni.

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej