W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Beaty Rybotyckiej
Data rozpoczęcia 2017-01-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Szanowni Państwo, koncert Beaty Rybotyckiej został przeniesiony z dnia 23 listopada 2016 r. 
Wykupione bilety zachowują swoją ważność.
Osoby zainteresowane rezerwacją miejsc, prosimy o kontakt z kasą Teatru.

Krakowskich artystów, zwłaszcza tych z Piwnicy pod Baranami, trudno spotkać na koncercie, jeśli nie odbywa się on w galicyjskiej stolicy. Dlatego koncert Beaty Rybotyckiej jest wyjątkową okazją do posłuchania na żywo jej największych przebojów. W programie utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego, Michała Zabłockiego, a także utwory 20-lecia międzywojennego.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Beata Rybotycka - aktorka, piosenkarka. Po przyjeździe do Krakowa i ukończeniu PWST z powodzeniem występowała przez 10 lat na deskach Starego Teatru. Ważniejsze role z tego okresu to: Elianta w „Mizantropie” Moliera, Księżniczka w „Śnie srebrnym Salomei” Słowackiego czy Dagny Berg w spektaklu „Fortynbras się upił”.

Występowała w „Piwnicy pod Baranami”, z ktorą podróżowała po USA, Kanadzie i Szwecji, brala udział w „Nieszporach ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w filmach, m.in.: „Lista Schindlera” Stevena Spielberga i „Schodami w górę, schodami w dół” Andrzeja Domalika.
Szersza publiczność zna Beatę Rybotycką głównie z występów w spektaklach i benefisach w Teatrze Stu i programów rozrywkowych emitowanych w telewizji.

Od 1991r. związana jest z Teatrem STU. Wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera do słów m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego.

Wydała dwie płyty solowe: "Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza" oraz "Szurum burum" we współpracy z Jarosławem Śmietaną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej