W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Bernarda Maselego
Data rozpoczęcia 2021-11-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Bernard Maseli to wirtuoz wibrafonu. W styczniu bieżącego roku nakładem Warner Music Poland ukazała się jego płyta autorska „Drifter”, której kompozycje będą prezentowane podczas koncertu o tej samej nazwie.

Sam autor o płycie mówi tak:

Dzisiaj tworzy się playlisty ze swoich ulubionych utworów. Postanowiłem wykorzystać to zjawisko, by pokazać możliwości oraz wszechstronność moich instrumentów. Każdy utwór pochodzi z innego obszaru stylistycznego, zadając tym samym kłam stwierdzeniu, jakoby instrumenty sztabkowe należały wyłącznie do świata jazzu i muzyki poważnej. 

Każdy utwór nie tylko utrzymany jest w kompletnie innym charakterze, ale przede wszystkim realizowany przez inne składy osobowe Materiał z płyty „Drifter” w Radiu Lublin zostanie zaprezentowany w wersji koncertowej po raz pierwszy.