W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Big Lao Che Band
Data rozpoczęcia 2014-07-11
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Koncert

Big Lao Che Band –projekt wymyślony i wyprodukowany specjalnie na Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival.

Znakomita polska grupa Lao Che, wzbogacona o wyjątkową sekcję dętą oraz unikalnych gości m. in. Yegora Zabelova (akordeon) i Swietę „Bieńkę” Bień (wokal) z Mińska.

Napisać o Lao Che, że to zespół wyjątkowy i niepowtarzalny, to napisać zdecydowanie zbyt mało. Płocka grupa założona w 1999 roku praktycznie od początku swojej działalności na równi zaskakuje, jak też zachwyca swoich słuchaczy. Każda ich płyta staje się artystycznym wydarzeniem. Tak było w przypadku starosłowiańskich „Guseł”, wybitnego, przejmującego „Powstania warszawskiego”, przebojowego „Gospel” czy też elektronicznych wycieczek na „Prąd stały/prąd zmienny”. Nie inaczej jest też z najnowszym, wyprodukowanym w Londynie przez Eddiego Stevensa (współpracownika m. in. Moloko i Roisin Murphy) albumem „Soundtrack”. Jakby tego było mało, artyści z Lao Che zaskakują nie tylko różnorodnością brzmienia i tematów, jakie podejmują w swoich utworach, ale także ciągłym szukaniem nowych wyzwań i kontekstów dla swojej twórczości.

Właśnie taki specjalny projekt zobaczymy na tegorocznym festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie. Samo Lao Che to już w zasadzie zespół – instytucja na polskiej mapie muzycznej. Wzbogacony o brzmienie instrumentów dętych oraz nieprzeciętnych artystów z Białorusi ma szansę stworzyć na scenie całkowicie nową jakość. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji Festiwalu.