W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Bluszcz "Nowy Pop"
Data rozpoczęcia 2023-02-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20-50 zł
Kategoria Koncert

Braterski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez Jarka i Romka Zagrodnych zaprezentuje „Nowy Pop.” Bezpretensjonalne piosenki, z eklektycznymi tekstami nawiązującymi do filmów, książek, ale też ikon muzyki. Odwołują się do ważnych dzieł i postaci kultury, zderzając ich z otaczającą nas rzeczywistością. Wpadające w ucho kompozycje są genialne w swojej prostocie i powtarzalności, inspirowane polską muzyką nowofalową lat 80., oraz retro synth popowymi brzmieniami.  Bracia zadebiutowali w 2017 roku i od razu swój pierwszy koncert zagrali na OFF festivalu, Artura Rojka.

Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Zespół śmiało czerpie z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat. 80 z elementami post-punka. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugie LP pt. “W Naszych Domach”, tym razem w całości w języku polskim. We wrześniu 2020 r. powrócili ze świetnie przyjętym krążkiem “Kresz”. 

21 października bieżącego roku odbyła się premiera najnowszego krążka grupy. “Nowy Pop” to 10 numerów pełnych nostalgii i próby odnalezienia się w aktualnych czasach. Na żywo zespół występuje z perkusistą - Marcinem Mrówką, członkiem grupy Oxford Drama.

Bilety: I-50 zł, II-40 zł, III-25 zł, IV stojące-20 zł