W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Borys Somerschaf "Romanse"

Koncert: Borys Somerschaf "Romanse"
Data rozpoczęcia 2014-10-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł

Poza specjalnością Artysty - romansami rosyjskimi i cygańskimi na jesiennym koncercie usłyszeć będzie można polskie przeboje z lat międzywojennych oraz ukraińskie piosenki ludowe.

Borys Somerschaf od kilku lat z ogromnym powodzeniem wprowadza nas we wspaniały świat romansów rosyjskich, które zawsze niezwykle ciepło i wręcz entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Wynika to nie tylko z odpowiedniego doboru repertuaru, ale przede wszystkim z wyjątkowej interpretacji utworów przez artystę, interpretacji pełnej wzruszeń i różnorodnych nastrojów.

Borys Somerschaf - Rosjanin z urodzenia - jak rzadko kto, czuje ducha tego nieco nostalgicznego w nastroju gatunku pieśni. W wykonywanym przez niego repertuarze znajdują się romanse powstałe w połowie XIX wieku i w okresie międzywojennym. Wiele z nich - jak choćby „Dwie gitary”, „Jamszczik, nie popędzaj koni”, „Mileńkij ty moj” czy „Uchyl furtkę, miła”- jest dobrze znana publiczności, co dodatkowo pobudza ją do żywego współudziału w ich wykonaniu. Podczas swoich występów Borys Somerschaf znakomicie panuje nad publicznością, umiejętnie tonując bądź podsycając nastrój. Kilkoma porywającymi taktami potrafi wyzwolić aktywność słuchaczy, by już za chwilę skłonić ją do słuchania w pełnym skupieniu i zadumie. Wszystko to sprawia, że każde spotkanie z romansami rosyjskimi pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne. Podczas koncertów słuchacze mogą więc liczyć na romantyczne przeżycia ze szczyptą nostalgii za minioną epoką wielkich uczuć i nieukojonej tęsknoty, nie wspominając o wysokim poziomie artystycznym.

Borys Somerschaf występuje z towarzyszeniem zespołu składającego się z doświadczonych muzyków - instrumentalistów:

Gitara - Jakub Niedoborek
Skrzypce - Sergij Fendak
Akordeon - Paweł Sulej
Kontrabas - Włodek Wargocki

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej